1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik mammografi
Ola Olka

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3064

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-17, 14:51   Temat: Wynik mammografi
agula81 napisał/a:
lekarz przejrzał dokumenty babci zrobił usg i powiedział ze on biopsji nie wykona bo tu nic nie widzi ze nic nie ma i kazał przyjechać 25 maja na powtórne usg piersi i mammografie.
W wynikach które poprzednio zamieściłaś nie było w zasadzie wątpliwości co do tego że jest guzek wielkości 20 mm jest i wymaga dalszej diagnostyki a teraz lekarz nic nie widzi? Nie wiem, nie jestem specjalistą i może brak mi doświadczenia - ale ja bym się tu za bardzo taką odpowiedzią nie dała uspokoić.
agula81 napisał/a:
Moje pytanie czy może tak faktycznie się zdarzyć ze to był fałszywy alarm?
Jeżeli nawet by taka możliwość teoretycznie istniała to nie brałabym jej pod uwage. Jeżeli jest podejrzenie trzeba wyjaśnić je do końca.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Wynik mammografi
Ola Olka

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3064

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-04, 10:59   Temat: Wynik mammografi
agula81 zmianę oceniono wg skali BI-RADS i podciągnięto pod kategorie 4.
Kategoria 4 - oznacza zmianę podejrzaną, może być łagodna, ale może też świadczyć o wysokim zezłośliwieniu guza. Kategorię ta podzielona jest na 3 podgrupy:
4a - małe prawdopodobieństwo złośliwości,
4b - średnie prawdopodobieństwo złośliwości,
4c - wysokie prawdopodobieństwo złośliwości, jednak bez typowych cech złośliwości.
U was nie określono żadnej podgrupy. Jednakże w przypadku takiej zmiany dalsza diagnostyka jest konieczna - USG, biopsja - aby zweryfikować charakter zmiany.
Jeżeli biopsja nie wykaże niczego podejrzanego, należy wykonać powtórne badanie USG za 6-12 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group